Największe firmy informatyczne świata

Branża technologii informacyjnej od lat prężnie i nieustannie się rozwija a jej dochody szacowane są na ogromne kwoty. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie branża IT, a dokładniej jej czołowi przedstawiciele wpływają na współczesne rynki, generują rozwój gospodarczy i w dużej mierze kreują naszą przyszłość. Z tego też względu, warto przyjrzeć się wiodącym gigantom branży. 

Giganci IT

Czołówkę od lat niezmiennie otwiera amerykańska firma Apple, która projektuje i sprzedaje elektronikę użytkową, a także oprogramowania. Uwielbiane na całym świecie produkty, choć charakteryzujące się wysoką ceną, jakimi są iPhony, iPady, McBooki i system operacyjny iOS, który je obsługuje, przyniosły twórcom korporacji ogromne zyski opiewające na 230 mld dolarów. Drugie miejsce należy się firmie, która swoją siedzibę ma w Korei Południowej, czyli Samsungowi. Zrzesza firmy usługowe, technologiczne oraz produkcyjne, choć to zdecydowanie rynek elektroniczny wprowadził ją na szczyt, dzięki oferowaniu dobrych jakościowo, spójnych wizualnie i przystępnych w cenie produktom. Firma, która zasługuje na miejsce na podium to przedsiębiorstwo Google. Doskonałe katalogowanie informacji zebranych w Internecie i ich udostępnianie użytkownikom Sieci, sprawiły, że wartość firmy ciągle rośnie. Ponadto, ta amerykańska firma specjalizuje się w serwisach reklamowych, nawigacji i czerpie zyski z czytelnej przeglądarki, Gmaila i swojego zaangażowania w rozwój systemu operacyjnego Android. Rolę wieloletniego lidera zestawienia największych firm z branży IT utracił Microsoft, twórca legendarnego i używanego przez większość z nas oprogramowania, jakim jest system Windows. Oprócz tego firma produkuje także sprzęt informatyczny, telefony i konsole, a także jest właścicielem wielu popularnych aplikacji. Ostatnie lata to także tryumf amerykańskiego Amazona, który jest największym internetowym sklepem na świecie i liderem handlu elektronicznego. Firma przez lata poszerzała swój asortyment i ofertę, a obecnie jej oddziały i magazyny funkcjonują na całym świecie.

Każda z wymienionych firm odniosła niezaprzeczalny sukces komercyjny, a znaczący wpływ na to ma łączenie wielu kompatybilnych ze sobą produktów i usług. Sprzęt i usługi branży IT dostępne są dla każdego z nas i każdy z nas z nich korzysta, dlatego owe firmy odnotowują tak ogromne zyski i stale się rozwijają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *